fot. Mateusz Sienkiewicz/ Polskie Radio Koszalin
Dwa nowe pojazdy, które wzmocnią flotę szczecineckiej jednostki, udało zakupić się dzięki wsparciu miejscowego magistratu i Nadleśnictwa Tychowo. Komenda otrzymała na ten cel ponad 230 tysięcy złotych dofinansowania.

Zadowolony z nowego zakupu jest m.in. burmistrz Szczecinka. Jak przyznał, inwestycje w bezpieczeństwo to obowiązek samorządu. - Oczekiwania mieszkańców jeżeli chodzi o poprawę bezpieczeństwa są duże. Jeśli nie doposażymy policji, to tych oczekiwań nie spełnimy. Zaproponowałem wobec tego stosowną uchwałę, a radni podjęli dobrą decyzję - stwierdził Daniel Rak.

Zakup nowych pojazdów pochwalił nadinspektor Tomasz Trawiński, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie, który nie ma wątpliwości, że to krok do poprawy bezpieczeństwa w regionie. Choć statystyki pokazują, że Szczecinek ma się na tym polu czym pochwalić. W zeszłym roku na drogach powiatu szczecineckiego nie doszło bowiem do ani jednego śmiertelnego wypadku. - Oby te statystyki utrzymały się jak najdłużej - powiedział komendant.

Jedno z nowych aut będzie służyło jako radiowóz nieoznakowany. Drugi ma policyjne oznakowania łącznie z żółtymi elementami odblaskowymi.

ms/zn

fot. Mateusz Sienkiewicz/ Polskie Radio Koszalin
fot. Mateusz Sienkiewicz/ Polskie Radio Koszalin
fot. Mateusz Sienkiewicz/ Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

Daniel Rak, burmistrz Szczecinka Tomasz Trawiński, Komendant Wojewódzki zachodniopomorskiej policji materiał Mateusza Sienkiewicza