We wtorkowym wydaniu „Studia Kołobrzeg” rozmawialiśmy również o bieżących wydarzeniach w kurorcie.

Niewiele brakowało a istniejący kryzys energetyczny uniemożliwiłby uruchomienie lodowiska miejskiego. Na szczęście od 10 stycznia można oddawać się przyjemności jazdy na łyżwach. Warto też wiedzieć, że w każdy wtorek i czwartek od godzinny 20.30 swój czas mają miłośnicy hokeja na lodzie. Wszystko za sprawą istniejącej już od wielu lat sekcji hokejowej Neptun Kołobrzeg.

materiał Mariusza Wolańskiego

Dziś odbywa się sesja Rady Miasta Kołobrzeg. Nie zapowiadają się żadne kontrowersje wokół porządku obrad, jak i projektów uchwał. Należy przypuszczać, że radni pozytywnie wypowiedzą się w sprawie dotacji dla miejskiego schroniska dla zwierząt, podobnie jak w sprawie ustalenia kryteriów dochodowych dla rodziców dzieci korzystających z posiłków w szkołach. Radni także zajmą się młodzieżą palącą papierosy w przerwach lekcyjnych na skwerze Pionierów.

materiał Jarosława Banasia

Trwa remont ulicy Zdrojowej - głównej arterii dzielnicy uzdrowiskowej miasta. Do końca remontu jeszcze daleka droga, ale prace postępują, co skutkować będzie między innymi dalszymi zmianami w organizacji ruchu. Od środy 25 stycznia zamknięty dla ruchu będzie odcinek od ulicy Borzymowskiego do ulicy Norwida. O szczegółach mówi zastępca prezydenta Kołobrzegu ds. gospodarczych Ewa Pełechata.

materiał Mariusza Wolańskiego

„Otwarta Antena”

Czy w Kołobrzegu mogłaby funkcjonować darmowa komunikacja miejska? Na to pytanie odpowiadali związkowcy z Komunikacji Miejskiej: Roman Świate, przewodniczący zakładowej NSZZ „Solidarność” i Ryszard Kądziołka z Ogólnopolskiego Związku Pracowników Komunikacji Miejskiej.

Rozmowa Jarosława Banasia z Romanem Światkiem i Ryszardem Kądziołką

Audycję „Otwarta Antena” nadawaną od poniedziałku do piątku, o godzinie 9.10, prowadzi Jarosław Banaś.