fot. PRK24
Do regionalnego wydania „Studia Bałtyk” zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli: burmistrz Gminy i Miasta Sianów - Maciej Berlicki, dyrektorka sianowskiego Centrum Kultury - Aleksandra Kowalczyk oraz wójt gminy Darłowo - Radosław Głażewski

Maciej Berlicki - burmistrz Gminy i Miasta Sianów

Maciej Berlicki odniósł się m.in. do relacji między samorządem sianowskim a mieleńskim. Mówił również o nowo wprowadzonych opłatach turystycznych w Osiekach i Łazach, obowiązujących od 1 stycznia. - Opłata w Osiekach wynosi 1 zł, a w Łazach - 2 zł. Pobieraniem opłat zajmuje się firma zewnętrzna, która podobne usługi świadczy w gminie Mielno - wyjaśnił burmistrz.

Maciej Berlicki - burmistrz Sianowa

Aleksandra Kowalczyk - dyrektorka Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Sianowie

Aleksandra Kowalczyk, dyrektorka Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Sianowie przedstawiła m.in. wydarzenia, które mają na celu zaakcentowanie przejęcia przez gminę Sianów sołectwa Łazy, a także uzyskania dostępu do morza: - Wśród tych wydarzeń jest m.in. pierwsze morsowanie, które odbędzie się 5 lutego. Przygotowujemy się również do cyklu wydarzeń letnich. (...) Trwają także zapisy na wydarzenia feryjne. W tym roku przygotowaliśmy szereg zajęć dla dzieci, a są nimi m.in. „Pracownia Działań Twórczych” i „Fabryka Pomysłów”.

Aleksandra Kowalczyk - dyrektorka sianowskiego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej

Radosław Głażewski - wójt gminy Darłowo

Radosław Głażewski opowiedział na jakim etapie są trwające w gminie Darłowo inwestycje. Zwrócił uwagę na budowę sali sportowej, przy szkole w Dąbkach. Jej koszt to ok. 13 mln zł. - Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. Termin zakończenia prac planujemy na koniec roku - przekazał.

Radosław Głażewski, wójt gminy Darłowo

Zapraszamy do wysłuchania rozmów.