fot. Gwardia Koszalin
Ireneusz Kościelniak na antenie Polskiego Radia Koszalin odniósł się m.in. do ostatnich zmian kadrowych w czwartoligowej Gwardii Koszalin. Opowiedział również o przygotowaniach do rundy wiosennej.

Gwardziści z 35 punktami zakończyli jesień na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Do liderującej Floty Świnoujście koszalinianie tracą 13 oczek, ale rozegrali o jeden mecz mniej. W koszalińskiej drużynie zaszło w ostatnim czasie sporo zmian kadrowych, co ma pomóc jej w powrocie do III ligi.

Z Gwardii odeszli m.in. Jakub Czyżewski do Wieży Postomino oraz Wiktor Sawicki i Daniel Chyła do Wybrzeża Rewalskiego Rewal. Z klubem pożegnali się także Mateusz Myśliński, Mateusz Wróblewski, Marcin Dubielewicz i Miłosz Kozioł.

- Sawicki, Chyła i Myśliński zgłosili chęć opuszczenia klubu. Wyraziliśmy na to zgodę. Ci pozostali graliby mniej. Dlatego również postanowili odejść - poinformował trener Ireneusz Kościelniak.

Do Gwardii dołączyli natomiast trzykrotny reprezentant Polski, były zawodnik Legii Warszawa Michał Masłowski, a także Oskar Kaźmierczak, Rafał Maćkowski, Dominik Chromiński i Dawid Cempa z Kotwicy Kołobrzeg. Po dwóch latach przerwy w zespole zobaczymy też Mateusza Piotrowskiego, który został wypożyczony z Pogoni Siedlce. Ponadto doszli Damian Mosiejko, Sebastian Milanowski i Piotr Pierzchała.

- Środek pola wygląda bardzo imponująco. Zawodnicy, którzy dołączyli, są doświadczeni i mogą występować na kilku pozycjach. Tym samym pomogą w rozwoju naszych młodych wychowanków. Mam tu na myśli Jakuba Kucaba z rocznika 2003, Jakuba Żelewskiego z rocznika 2004 i Huberta Dublinowskiego z rocznika 2005 - dodał szkoleniowiec.

Gwardziści rozegrali już dwie gry wewnętrzne. Trener Kościelniak jest zadowolony z dotychczasowego przebiegu przygotowań i zapewnił, że pierwsza jedenastka wykrystalizuje się po trzecim sparingu - z Chojniczanką Chojnice: - Każdego zawodnika przetestowaliśmy już na optymalnej pozycji i tej alternatywnej. Widać dobrą współpracę moich graczy. Nie będziemy potrzebowali zbyt dużo czasu na zgranie. Mamy dobre warunki treningowe, korzystamy z siłowni i basenu, są testy wydolnościowe. Podstawową jedenastkę chciałbym już wystawić 25 lutego w meczu pucharowym z Bałtykiem Koszalin.

Ireneusz Kościelniak zdementował również plotkę transferową, jakoby do drużyny miał dołączyć były bramkarz Udinese Calcio Wojciech Pawłowski, wychowanek Bałtyku: - Nie rozmawialiśmy z tym zawodnikiem. Nie przewiduję też wzmocnień.

Jak przekazał trener Kościelniak, za proces transferowy odpowiada Adrian Dowhun: - Transfery oczywiście są konsultowane jeszcze ze mną i zarządem klubu.

Adrian Dowhun ostatnio został członkiem zarządu Gwardii Koszalin.

Radosław Zmudziński/aj

Posłuchaj

rozmowa Radosława Zmudzińskiego z trenerem Gwardii Koszalin Ireneuszem Kościelniakiem