fot. facebook.com/Ośrodek Caritas Ostrowiec k. Wałcza
Fotowoltaika oraz pompy ciepła to tylko część z rozwiązań, które zostaną zainstalowane w ośrodku. Mateusz Kaczmarek, kierownik placówki zaznaczył, że po remoncie obiekt będzie samowystarczalny energetycznie.

- Do tej pory płaciliśmy kolosalne rachunki za energię. Dzięki remontowi, będziemy mogli więcej przeznaczać na naszą działalność, w tym kolonie dla dzieci - powiedział Mateusz Kaczmarek.

Kierownik ośrodka przekazał, że ponad 5 milionów złotych na ten projekt stanowi dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: - Inflacja oraz wojna w Ukrainie spowodowały, że remont naszej placówki bardzo się wydłużył. Dzięki tym pieniądzom jesteśmy w stanie dokończyć zaplanowaną modernizację.

Prace budowlane obejmują też m.in. modernizację pomieszczeń i zmianę ich układu. To pozwoli na zwiększenie liczby miejsc w ośrodku.

Pracownicy Caritasu początkowo zakładali, że remont ośrodka ma zostać ukończony do końca maja. Nie ma jednak pewności, że w tym terminie uda się to osiągnąć.

Całkowity koszt modernizacji ośrodka wyniesie około 6,5 miliona złotych. Z oferty i wsparcia ośrodka Caritas w Ostrowcu korzystają nie tylko dzieci i młodzież, ale także seniorzy z regionu.

pg/mt

fot. facebook.com/Ośrodek Caritas Ostrowiec k. Wałcza

Posłuchaj

Mateusz Kaczmarek o rozwiązaniach technologicznych w ośrodku Mateusz Kaczmarek o postępie prac