fot. GDDKiA
Kierowcy korzystają już z fragmentu nowej trasy pomiędzy Bożepolem Wielkim a Strzebielinem. W środę udostępniona do ruchu będzie pozostała część drogi ekspresowej S6 - do węzła Gdynia Wielki Kack.

Informację przekazał Polskiemu Radiu Koszalin rzecznik rzecznik rządu, słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Müller: - Bardzo dobre wiadomości dla Pomorza. Już w najbliższą środę zostanie otwarta Trasa Kaszubska, czyli ponad 40-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S6, która łączy Gdynię, Szemud oraz BożePole Wielkie. To dobre wieści dla Redy, Rumi i Wejherowa, które zostaną odciążone z codziennych korków, które były skutkiem ruchu tranzytowego przechodzącego przez te miasta. Pozostałe odcinki drogi ekspresowej S6, które łączą Trasę Kaszubską z Lęborkiem, Słupskiem i Koszalinem również mają już swoich wykonawców i finansowanie. Jak wiemy, obwodnica metropolii trójmiejskiej również jest w fazie realizacji.

Łącznie, budowa trzech odcinków trasy będzie kosztować niemal 2 mld zł. Prawie połowę tej kwoty dofinansowuje Unia Europejska w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.


mk/aj

Posłuchaj

Piotr Müller, rzecznik rządu, słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości