fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
Jolanta Szczypińska była posłanką Prawa i Sprawiedliwości przez pięć kadencji. Wcześniej pracowała jako pielęgniarka m.in. w słupskim szpitalu. Zmarła w 2018 roku, po ciężkiej chorobie, w wieku zaledwie 61 lat.

W piątkowych uroczystościach wzięli udział m.in. bliscy posłanki oraz politycy z regionu. - Często odbywają się uroczystości nadania nazw ulic. Ich patronami zostają osoby, które zapisały się „w wielkiej historii”. Niestety zapominamy o tych zasłużonych dla historii regionu, którzy przez lata ciężko pracowali na budowę naszej małej ojczyzny. Bez wątpienia Jolanta Szczypińska była taką osobą. Cieszę się, że inicjatywa mieszkańców, aby nazwać ulicę imieniem posłanki, została przyjęta przez radę gminy - powiedział Piotr Müller, rzecznik rządu oraz słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Adam Treder, słupski radny Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył na naszej antenie, że Jolanta Szczypińska słynęła z pomocy zwykłym ludziom: - Była zaangażowana w rozwiązywanie nawet najdrobniejszych problemów mieszkańców regionu.

Jolanta Szczypińska rozpoczęła działalność polityczną w latach 80. W okresie PRL-u zakładała „Solidarność” w słupskiej służbie zdrowia. Po zmianie ustrojowej działała w Porozumieniu Centrum - partii Jarosława Kaczyńskiego. Następnie była jednym ze współzałożycieli Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczącą tej partii.

W Sejmie zajmowała się m.in. problemami służby zdrowia. W piątej kadencji była wiceprzewodniczącą komisji zdrowia i członkiem komisji łączności z Polakami za granicą.

mt/rz

Posłuchaj

Adam Treder, słupski radny Prawa i Sprawiedliwości Piotr Müller, rzecznik rządu oraz słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości