fot. pixabay.com
Zaproszenie Przemysława Grabińskiego przyjęli: burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku kpt. Mirosław Śledź oraz Katarzyna Klimek z Nadleśnictwa Szczecinek.

Dziś kolejne dzieci z rodzin byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych otrzymają laptopy w ramach rządowego programu „Granty PPGR”. Burmistrz Złocieńca podsumował realizację programu w gminie. - Otrzymaliśmy prawie 600 wniosków, z czego 202 zostało zweryfikowanych pozytywnie. Już niedługo wszystkie komputery powinny być rozdane.

Burmistrz Złocieńca mówił też o dystrybucji węgla po preferencyjnej cenie na terenie gminy oraz szczegółach projektu przyszłorocznego budżetu.

Krzysztof Zacharzewski, burmistrz Złocieńca

Już w najbliższą niedzielę do Szczecinka przyjedzie Strażacki Konwój św. Mikołaja. Akcję organizują jednostki OSP z gminy Szczecinek pod patronatem Komendanta Powiatowego PSP. Konwój wystartuje o godzinie 9 w Turowie, przejedzie przez największe wioski w gminie i o godzinie 17 zakończy podróż właśnie w Szczecinku. Kapitan Mirosław Śledź z Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku opowiedział o idei tej akcji. - Konwój ma na celu promowanie bezpieczeństwa, m.in. w związku z zatruciem tlenkiem węgla. Będziemy rozdawać czujki czadu oraz edukować mieszkańców, jak unikać niebezpiecznych sytuacji związanych np. z podtruciami czy pożarami.

Oficer prasowy szczecineckiej PSP wyjaśnił też, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w okresie zimowym.

Kapitan Mirosław Śledź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku

Katarzyna Klimek zaprosiła mieszkańców regionu do akcji „Choinkobrania”. W sobotę od godziny 10 do 15 w Szkółce Leśnej w Gałowie będzie można wybrać i własnoręcznie wyciąć ulubioną choinkę. Zainteresowani do wyboru mają świerki, jodły i sosny w różnych wysokościach. Koszt takiego drzewka to ok. 40 zł. Jak zapewniła Katarzyna Klimek, pomocą przy wycince przez cały czas będą służyli leśnicy. - Zapraszamy do siebie całe rodziny. Poza drzewkami będziemy na Państwa czekać przy ognisku z herbatą i poczęstunkiem. To będzie doskonała okazja, żeby ze sobą porozmawiać i wspólnie cieszyć się magią świąt.

Nadleśnictwo przygotowało także poradnik dla uczestników akcji, dostępny TUTAJ>>

Katarzyna Klimek wyjaśniła też, w jaki sposób można kupić drzewko od leśniczych również poza akcją „Choinkobrania”.

Katarzyna Klimek, Nadleśnictwo Szczecinek