fot. archiwum prk24
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku działają dwie nowe poradnie - chorób wewnętrznych oraz „KOS-BAR”, w której pacjenci są kwalifikowani i przygotowani do operacji bariatrycznych. Placówka otrzymała również pieniądze na wyposażenie swojej placówki w Ustce.

- „KOS-BAR” to specjalny program obejmujący całościową opieką pacjentów, którzy chcą się poddać operacji zmniejszenia żołądka. W naszym szpitalu niedawno uruchomiliśmy także poradnię chorób wewnętrznych. Zapraszamy zainteresowanych do korzystania z naszych usług - przekazał Marcin Prusak, rzecznik słupskiego szpitala.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku otrzyma także 1,5 mln zł na inwestycje w Sanatorium Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Ustce. Decyzję o przyznaniu pieniędzy placówce podjęli radni Sejmiku Województwa Pomorskiego podczas ostatniej sesji.

- Początkowo w tym miejscu miało działać centrum rehabilitacji. Postanowiliśmy jednak przekwalifikować ten obiekt na sanatorium. Samorządową dotację wydamy na jego wyposażenie - zaznaczył Marcin Prusak.

Sanatorium Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjne znajduje się w budynku dawnego oddziału położniczego przy ulicy Mickiewicza.

jż/mt

Posłuchaj

rozmowa Jacka Żukowskiego z Marcinem Prusakiem