źródło: zimslupsk.pl
W poniedziałek, 28 listopada, wyłączone z ruchu kołowego zostanie skrzyżowanie ulic Kaszubskiej i Kilińskiego w Słupsku. W tym miejscu rozpoczyna się budowa nowego ronda.

Kierowcy muszą uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości aż na trzy miesiące. Budowa będzie odbywać się przy całkowitym zamknięciu tego odcinka drogi. Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku zaplanował objazdy w obu kierunkach.

Objazd dla samochodów możliwy będzie ulicą Maxa Josepha jednokierunkowo w stronę ulicy Madalińskiego. Pomiędzy ulicami Kilińskiego i Kaszubską możliwy będzie przejazd ulicami Podgórną, Żwirki i Wigury oraz Przechodnią. Te dwie ostatnie ulice na czas przebudowy będą jednokierunkowe w celu poprawy warunków przejazdu.

Dla pojazdów tranzytowych objazd możliwy będzie także w ciągu ulic Madalińskiego, Hołdu Pruskiego oraz ostatnio przebudowanej Lawendowej. Jednocześnie w celu minimalizacji utrudnień ruchu w tej części miasta w pierwszej połowie grudnia zostanie udostępniona do ruchu zachodnia jezdnia ulicy Wiejskiej i ruch na tej ulicy będzie prowadzony obiema jezdniami. Prace przy jezdni wschodniej ulicy Wiejskiej rozpocząć mają się po zakończeniu przebudowy skrzyżowania ulic Kaszubskiej i Kilińskiego.

W związku z zamknięciem skrzyżowania od poniedziałku wprowadzona zostanie trasa objazdowa dla linii nr 2. W obu kierunkach autobusy będą kursować ul. Sienkiewicza, Kopernika, Kościuszki i Kaszubską. Na trasie objazdu obowiązywać będą tymczasowe przystanki na ul. Kopernika (jak dla linii 9 i 17) oraz na ul. Kościuszki. Przystanek „Kaszubska-cmentarz” w kierunku do centrum miasta zostanie tymczasowo zlokalizowany na ul. Kościuszki. Przystanki na ul. Kilińskiego nie będą funkcjonować.

Wartość inwestycji, to około 1,5 mln zł. Prace, są możliwe dzięki dofinansowaniu z Funduszu Polski Ład.

jż/aś