fot. Mariusz Wolański/Polskie Radio Koszalin
W starostwie powiatowym przekazano policjantom osiem tysięcy różnych elementów odblaskowych, które następnie nieodpłatnie trafią do mieszkańców powiatu kołobrzeskiego.

Zapytani przez nas kierowcy nie mają wątpliwości, że używanie elementów odblaskowych znacznie poprawia widoczność na drodze, a co za tym idzie także bezpieczeństwo. - One są bardzo potrzebne. Ja bym nawet karał tych, którzy po zmierzchu chodzą bez odblasków - powiedział nam jeden z kierowców.

Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski podkreślił, że w tym roku poza zawieszkami i opaskami, zakupione zostały także specjalne rękawy na ramy rowerowe, aby poprawić widoczność rowerzystów: - W tym roku mamy nowość - odblaski z rzepami w formacie A5, które można na przykład owinąć wokół ramy rowerowej.

Zastępca komendanta kołobrzeskiej policji Krzysztof Rosiak podkreśla, że odblaski powinny być noszone przez cały rok, ale w obecnej porze roku jest to szczególnie ważne: - Teraz okres o ograniczonej widoczności jest dłuższy. Korzystając z odblasków piesi są bardziej widoczni.

Elementy odblaskowe, które kosztowały łącznie 25 tys. złotych, można nieodpłatnie odbierać w komendzie powiatowej policji bądź też w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu.

mw/ar

Posłuchaj

akcja wydawania odblasków - materiał Mariusza Wolańskiego