fot. Piłka Ręczna Koszalin/Facebook
Szczypiornistkom Młynów Stoisław Koszalin nie udało się sprawić niespodzianki w zaległym spotkaniu ekstraklasy. Piłkarki ręczne z Koszalina przegrały na własnym parkiecie z MKS FunFloor Lublin 25:31 (8:16).

Chociaż faworytkami rywalizacji w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej były lublinianki, gospodynie na początku postawiły im trudne warunki. Na pewno zaskoczyły wyżej notowane rywalki solidną obroną, przez którą udawało się przedrzeć niemal wyłącznie Katarzynie Protasińskiej. Skrzydłowa FunFlooru przez 8 minut zapisała na koncie swojej drużyny trzy trafienia. Zespoły długo prowadziły wyrównaną rywalizację. Wynik oscylował w granicach remisu. W 12. minucie lublinianki zaczęły nabierać rozpędu i to one wiodły prym na parkiecie do końca pierwszej połowy. Drużyny schodziły do szatni przy wyniku 16:8 na korzyść przyjezdnych.

Po zmianie stron boiska gra koszalinianek wyglądała już nieco lepiej, ale różnicę udało im się zmniejszyć zaledwie o jedno trafienie (32. min – 10:17). Na niewiele się to zdało, bo po chwili drużyna gości prowadziła już 21:12 (37. min), niemniej koszalinianki wciąż starały się udowodnić, że należy się z nimi liczyć. Wyprowadzały skuteczne kontry i dotrzymywały tempa przyjezdnym, jednak wypracowana w pierwszej połowie przewaga FunFlooru okazała się zbyt duża, by można było myśleć o odrobieniu strat. Pod koniec spotkania lublinianki jeszcze zwiększyły prowadzenie (55. min - 20:30). Miejscowe walczyły do ostatniej sekundy. Zmniejszyły jeszcze różnicę do sześciu trafień, ale z kolejnych trzech punktów i tak cieszyły się rywalki.

Młyny Stoisław Koszalin - MKS FunFloor Perła Lublin 25:31 (8:16)

Młyny Stoisław Koszalin: Katarzyna Zimny, Natalia Filończuk, Aleksandra Nowicka – Gabriela Urbaniak 6, Kristina Kubisova 5, Karina Bayrak 3, Żaneta Lipok 3, Aleksandra Zaleśny 3, Hanna Rycharska 3, Barbara Choromańska 1, Nicola Żmijewska 1, Patrycja Jura, Magdalena Reichel, Emilia Kowalik.

MKS FunFloor Perła Lublin – Weronika Gawlik, Paula Wdowiak, Karolina Sarnecka – Oktawia Płomińska 7, Katarzyna Protasińska 5, , Paulina Masna 4, Romana Roszak 3, Joanna Andruszak 2, Dominika Więckowska 2, Daria Szynkaruk 2, Andrijana Tatar 1, Marianna Rebicova 1, Michalina Pastuszka 1, Julia Pietras 1, Patrycja Noga 1Kinga Achruk 1.

kk/zn/ar

Posłuchaj

Monika Marzec, trener lublinianek Jarosław Knopik, szkoleniowiec Młynów Stoisław