fot. prk24
Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kurorcie i okolicznych miejscowościach.

Po pięciu latach starań w Kołobrzegu rozpoczęto budowę pomnika poświęconego pamięci Nadberezyńców. Głównym inicjatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Budowy Pomnika Operacji Antypolskiej NKWD 1937-1938 i Zagłady Nadberezyńców. Koszt monumentu, którego autorem będzie kołobrzeski artysta Romuald Wiśniewski, wyniesie ponad 900 tysięcy złotych. Pieniądze na ten cel przekazała Kancelaria Premiera Mateusza Morawieckiego. W Studiu Kołobrzeg gościmy członków Stowarzyszenia: Krzysztofa Nowackiego, Wandę Przybylską i Marzenę Jagiełło.

członkowie Stowarzyszenia Krzysztofa Nowackiego

10 listopada 1982 roku, w dniu rejestracji przez Sąd Okręgowy w Warszawie NSZZ Solidarność, czyli dokładnie 40 lat temu, na Placu 18 Marca w Kołobrzegu zgromadziło się ponad tysiąc osób, które następnie przemieściły się pod katedrę. Teraz, jak w każdą rocznicę członkowie Stowarzyszenia Przywracania Pamięci Kołobrzeg 80 zapalili znicze i złożyli kwiaty pod tablicami Solidarności znajdującymi się na ścianie Bazyliki Mniejszej. W Studiu Kołobrzeg o garść refleksji poprosiliśmy uczestników tamtych wydarzeń - Zbigniewa Czerwińskiego, Sławoja Kiginę, Kazimierza Mireckiego, Jadwigę Maj i Elżbietę Garbacz.

40. rocznica manifestacji

O kontrowersjach wokół immunitetu poselskiego oraz o kulturze politycznej rozmawiamy z kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczącym sejmowej komisji zdrowia Czesławem Hocem.

Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości

Niedawno Powiatowy Urząd Pracy w Kołobrzegu mógł poszczycić się rekordowo niskim bezrobociem. O tym, jakie są przewidywania dla rynku pracy na dalsze miesiące w kontekście trwającej inflacji i zbliżającej się recesji, pytaliśmy specjalistę z PUP Marcina Bonewa.

Marcin Bonew, Powiatowy Urząd Pracy

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska zaprezentowała projekt budżetu miasta na 2023 rok. W projekcie po stronie dochodów widnieje kwota 342 miliony złotych, a po stronie wydatków - 397 miliony. Deficyt budżetowy szacowany jest na kwotę 54 mln zł.

Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu

W panelu samorządowym propozycje budżetowe Prezydent Anny Mieczkowskiej skomentowali kołobrzescy radni miejscy: Wiesław Parus (Platforma Obywatelska), Bartosz Bieńkowski (Prawa i Sprawiedliwość) oraz Jacek Woźniak (radny niezależny).

panel samorządowy

Wicestarosta kołobrzeski Jacek Kuś komentuje plany wycinki blisko 100 drzew przy ulicy Zdrojowej w Kołobrzegu, podpisanie umowy na gruntowny remont ulicy Wyzwolenia w Dźwirzynie oraz wniosek piłkarskiej Kotwicy Kołobrzeg o dofinansowanie.

Jacek Kuś, wicestarosta kołobrzeski

W Studiu Kołobrzeg rozmawiamy z liderką kołobrzeskiej edycji akcji Szlachetna Paczka Anetą Izotow, która opowiada o przygotowaniach, potrzebujących rodzinach, darczyńcach i zasadach wzięcia udziału w akcji.

Aneta Izotow, Szlachetna Paczka w Kołobrzegu

Studio Kołobrzeg przygotowali: Mariusz Wolański i Małgorzata Abramowicz
Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz