fot. prk24.pl
Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kurorcie i okolicznych miejscowościach.

W cotygodniowym spotkaniu z kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczącym sejmowej komisji zdrowia Czesławem Hocem rozmawiamy między innymi o perspektywie rozwoju energetyki jądrowej w Polsce.

Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości

W panelu historycznym gościmy członków Stowarzyszenia Przywracania Pamięci Kołobrzeg 80 Edwarda Stępnia i Sławoja Kiginę. Tematem rozmowy jest 40. rocznica represjonowania członków NSZZ „Solidarność” poprzez wcielenia ich do Wojskowych Ośrodków Internowania. Wracamy też wspomnieniami do największej manifestacji w dziejach kołobrzeżan, która odbyła się 10 listopada 1982 roku.

Edward Stępień i Sławmor Kigina, Stowarzyszenie Przywracania Pamięci Kołobrzeg 80

W Złocieńcu odbyły się wojewódzkie uroczystości 40. rocznicy wcielenia do Wojskowych Obozów Internowania członków „Solidarności” przez władze komunistyczne. Z tej okazji odsłonięto tablicę poświęconą tamtym wydarzeniom, a także otwarto wystawę Instytutu Pamięci Narodowej zatytułowaną „Podeptana godność. Pobór do wojska jako ukryta forma internowania w latach 1982-1983”. Posłuchamy wypowiedzi osób, które wróciły wspomnieniami do tych mrocznych czasów, a także refleksji biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztofa Zadarko i wiceprezesa IPN dr Karola Polejowskiego.

uroczystości 40 rocznicy wcielenia do Wojskowych Obozów Internowania członków Solidarności

W panelu samorządowym rozmawiamy z radnymi miejskimi, członkami komisji sportu i turystyki na temat wniosku piłkarskiej Kotwicy Kołobrzeg o dodatkowe dofinansowania klubu z budżetu miasta. Gościmy Jacka Kalinowskiego z Prawa i Sprawiedliwości oraz Kamila Barwinka z klubu Nowy Kołobrzeg.

panel samorządowy

Alina Hajdamowicz, koordynatorka wolontariatu w Hospicjum Stacjonarnym i Domowym podsumuje tegoroczną rekordową kwestę na rzecz hospicjum.

Anna Hajdamowicz, koordynatorka wolontariatu w kołobrzeskim hospicjum

O historii kołobrzeskich nekropolii opowiada historyk Igor Michał Niewiadomski.

Igor Michał Niewiadomski, historyk

W Kamieniu Rymańskim odbyła się VII edycja Cross Wyczes - biegu terenowego z przeszkodami. Tym razem do uczestnictwa zostali zaproszeni podopieczni Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”.

VII edycja Cross Wyczes

Rozpoczęły się przygotowania do 8. kołobrzeskiej Wigilii dla Samotnych. O kształcie wigilii rozmawiamy  z koordynatorem akcji Kamilem Barwinkiem i prezydent miasta Anną Mieczkowską.

Kamil Barwinek i Anna Mieczkowska o Wigilii dla Samotnych

Studio Kołobrzeg przygotowali Mariusz Wolański i Małgorzata Abramowicz
Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz