fot. WCR
Oferta skierowana jest szczególnie do osób posiadających wykształcenie branżowe; kucharzy, mechaników, kierowców, spawaczy, operatorów i elektromechaników.

Szef wydziału rekrutacji Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kołobrzegu major Małgorzata Paszkowska powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin, że oferta skierowana jest do wszystkich chętnych, ale szczególnie poszukiwani są kandydaci posiadający tzw. wykształcenie branżowe: - Zapraszamy wszystkich ochotników poszczególnych branż, najbardziej są nam potrzebni specjaliści. Szkolenia są prowadzone w dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Czekamy na te osoby każdego roboczego dnia tygodnia i w każdą pierwszą sobotę miesiąca.  

Kandydatów do służby wojskowej nie brakuje. Dla niektórych jest to sposób na życie, inni kierują się też względami patriotycznymi: -  Odbyłem już służbę w wojsku. Pracuję w Niemczech i stwierdziłem, że pora już wracać do ojczyzny. Widzimy jaka jest sytuacja geopolityczna. Czuję się na siłach, żeby pomóc. Jestem Polakiem, mam tu rodzinę, będę walczył za Polskę. Czekam na szkolenia.

A już w poniedziałek w 8. Batalionie Remontowym w Kołobrzegu nastąpi wcielanie kandydatów do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej.

mw/ajPosłuchaj

major Małgorzata Paszkowska, szef wydziału rekrutacji Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kołobrzegu kandydat do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej