fot. prk24.pl
Zaproszenie Pawła Drożdża w tym tygodniu przyjęli: Agnieszka Zwierz, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Słupsku oraz Krystyna Mazurkiewicz-Palacz, kierownik słupskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Mieszkańcy całej Polski muszą liczyć się ze znacznymi podwyżkami opłat za czynsz w swoich mieszkaniach. Agnieszka Zwierz zaznaczyła na naszej antenie, że większe opłaty wynikają głównie z drożejącej energii cieplnej: - Trzeba mieć na uwadze, że na koszt ciepła wpływa kilka czynników. W cenę taryfy wliczona jest m.in. opłata przesyłowa oraz koszt wytworzenia energii. Niektóre jej składowe wzrosły nawet o 200 proc.

- 20 września została wprowadzona przez parlament ustawa, dzięki której przedsiębiorstwa energetyczne muszą stosować średnią cenę ciepła z bonifikatą. Ta tarcza spowoduje, że gospodarstwa domowe zapłacą za dostawę ciepła maksymalnie 42 proc. więcej - dodała nasza rozmówczyni.

W dalszej części piątkowej audycji Krystyna Mazurkiewicz-Palac opowiedziała m.in. o kondycji zabytków w regionie słupskim.

Więcej w poniższej rozmowie.

pd/mt

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”