fot. UM Koszalin
Kolejna edycja imprezy odbędzie się 14 i 15 października. Organizatorzy zapraszają do dyskusji mieszkańców miasta, licząc na ich zaangażowanie, cenne uwagi i spostrzeżenia.

Program wydarzenia jest bogaty i zróżnicowany, gdyż sam temat wiodący jest bardzo szeroki. Ważnym punktem będzie spotkanie z pomysłodawcami wykorzystania przestrzeni miejskiej do realizacji wydarzeń kulturalnych, autorami nowych inicjatyw, twórcami nowych miejsc przyjaznych kulturze.

Podczas pierwszego dnia kongresu zaplanowano wykład Aleksandry Szymańskiej, dyrektorki Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku, menagerki kultury oraz specjalistki w zakresie polityki kulturalnej. Będzie to zarazem inauguracja III KKK, podczas której zaprezentowane  zostaną także prace artystów, którzy otrzymali stypendia artystyczne w 2022 r. Wszystko będzie miało miejsce w galerii Amfiteatru.

Po wykładzie, w Clubie105 rozpocznie się koncert w wykonaniu koszalińskich zespołów: Lady Extasy, Kaboom, przezwyczajność i WHOISWHO.

Większość z zaproszonych gości zaprezentuje się w drugim dniu kongresu. W dwóch panelach dyskusyjnych swoje doświadczenia przekażą m.in. przedstawiciele Fundacji Palma z Gdańska, Marcin Gręźlikowski znany jako Andrzej Poprostu - artysta street art z Torunia, Bartosz Warzecha, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich i Zachodniopomorskiej Izby Architektów, a także przedstawiciele Good Vibe Festival, Koszalińskiej Biblioteki Publicznej i Archiwum Państwowego w Koszalinie.

Ten dzień będzie obfitował także w liczne wydarzenia artystyczne. Odbędzie się również kiermasz sztuki. W holu CK 105 swoje prace zaprezentują chętni twórcy. Finał Kongresu, czyli „kulturalne afterparty” zaplanowano w Centrali Artystycznej. Imprezę rozkręcać będą Dj Zaju i MadMat.

Organizatorzy zamierzają zbudować mapę, na której zaznaczone zostaną ulubione miejsca odpoczynku i relaksu koszalinian, a w których w przyszłości byłyby organizowane wydarzenia kulturalne. Zainteresowani współpracą mogą swoje propozycje przesyłać drogą mailową na adres kongreskultury@um.koszalin.pl lub zaznaczyć je na mapie osobiście podczas kongresu.

III Koszaliński Kongres Kultury organizowany jest przez Urząd Miejski w Koszalinie oraz Centrum Kultury 105, przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura Interwencje 2022”. Polskie Radio Koszalin objęło wydarzenie patronatem.

Zainteresowani uczestnictwem w kongresie mogą dokonać rejestracji na stronie www.koszalin.pl w zakładce KULTURA.

red./zn

fot. UM Koszalin
fot. UM Koszalin