fot. iszczecinek.pl
W nocy z czwartku na piątek na Osiedlu Bajkowym w Kołobrzegu doszło do interwencji policji z użyciem broni. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna zaczął uciekać. Policjanci go postrzelili.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Kołobrzeska prokuratura bada kwestię dochowania procedur w czasie interwencji policji.

O szczegółach powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Ryszard Gąsiorowski, rzecznik prokuratury Okręgowej w Koszalinie: - Patrol użył broni w sytuacji, gdy mężczyzna, którego zatrzymano "zerwał się" funkcjonariuszowi i rozpoczął ucieczkę. Policjanci rozpoczęli pościg. Pomimo oddania strzałów ostrzegawczych uciekający nie zatrzymał się, w związku z czym funkcjonariusze użyli środka przymusu jakim jest oddanie strzału w jego kierunku. Działanie to było skuteczne - zatrzymali uciekającego. Mężczyzna jest w szpitalu. Na miejscu niezwłocznie pojawił się także dyżurny prokurator.

Kołobrzeska prokuratura gromadzi obecnie materiały w tej sprawie. W przyszłym tygodniu będzie podjęta decyzja o dalszym trybie rozpatrywania tej sprawy: - W przypadkach użycia środków przymusu przez policjantów prokuratura bada kwestie dochowania procedur. W tej sprawie takie czynności będą przeprowadzone - dodał rzecznik prokuratury.

ma/aj

Posłuchaj

Ryszard Gąsiorowski, rzecznik prokuratury Okręgowej w Koszalinie o nocnej interwencji kołobrzeskich policjantów Ryszard Gąsiorowski o kwestiach proceduralnych