fot. ZKM Wałcz
Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli m.in. prezes Zakładu Komunikacji Miejskiej w Wałczu Cezary Balewski oraz przewodnicząca rady miejskiej seniorów Henryka Duszek-Grabowska.

Cezary Balewski mówił o Europejskim Dniu bez Samochodu: - Tego dnia zachęcamy wszystkich mieszkańców do skorzystania, jak co roku, z bezpłatnej komunikacji miejskiej na terenie Wałcza. Nie trzeba pokazywać dowodów rejestracyjnych. W ten sposób włączamy się w akcje proekologiczne. Chcemy zredukować emisję dwutlenku węgla, dlatego też w ciągu kilku miesięcy na nasze ulice wyjedzie osiem autobusów elektrycznych. Koszt ich zakupu to 19,5 miliona złotych, a 80 proc. tej kwoty to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

rozmowa z Cezarym Balewskim

Henryka Duszek-Grabowska mówiła o rozpoczętych już dniach seniora w Wałczu: - To okazja do spotkania się z ludźmi sztuki. Wystawę „Sztuka jako pasja i sposób na życie” zorganizowało Muzeum Ziemi Wałeckiej. Prace 15 artystów będzie można oglądać do końca września. W środę odbędzie się natomiast w czytelni wieczór poezji, organizowany przez stowarzyszenie Idea. Z kolei na czwartek zaplanowany jest rajd rowerowy, którego organizatorem jest Związek Emerytów i Rencistów. Zwieńczeniem imprezy będą „tańce w kręgu” w Wałeckiej Alei Gwiazd i Sportu.

rozmowa z Henryką Duszek-Grabowską