fot. Bałtycki Teatr Dramatyczny
Widzowie będą mogli zobaczyć siedem spektakli konkursowych, wyreżyserowanych przez twórców, którzy mają na swoim koncie mniej niż dziesięć realizacji teatralnych.

Pierwszy zaprezentowany został na środowej gali otwarcia: „Instytut” z Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Zdzisław Derebecki, dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie zaznaczył, że historia festiwalu pokazuje, że biorący w nim udział twórcy w przyszłości mają ogromny wpływ na kształtowanie się sztuki: - Reżyserzy, których spektakle były na pierwszej edycji festiwalu, kształtują teatr w Polsce.

Festiwal Konfrontacje Młodych „m-teatr” jak zawsze zgromadził dużą publiczność. Widzowie podkreślali, że przyciąga ich przede wszystkim świeże spojrzenie na świat młodych twórców. - Ta sztuka nie jest dla wszystkich, dlatego że poruszane są trudne tematy. Mimo to warto przyjść i zobaczyć spektakle na wysokim poziomie - powiedziała jedna z uczestniczek festiwalu.

Po każdym spektaklu odbywać się będą spotkania publiczności z twórcami M-GADUGADU-Teatr. Festiwal potrwa do niedzieli. Ostatni zostanie zaprezentowany spektakl pozakonkursowy „Niespodziewany Powrót”, w którym zobaczymy Daniela Olbrychskiego oraz Tomasza Karolaka.

Polskie Radio Koszalin jest patronem medialnym festiwalu.

kc/rz

fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

Zdzisław Derebecki, dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie uczestnicy festiwalu