fot. organizator
Celem festiwalu jest przedstawienie młodych, ciekawych i oryginalnych projektów muzycznych, reprezentujących takie style jak jazz, funk, soul, elektronika i hip-hop. Tegoroczna edycja wydarzenia jest wyjątkowa, bo jubileuszowa.

O szczegółach tegorocznej odsłony festiwalu opowiedział Mateusz Prus, pomysłodawca imprezy. - Pierwszy dzień rozpoczniemy w Filharmonii Koszalińskiej wyjątkowym koncertem światowej sławy zespołu Ill Conidered, reprezentującego nową falę jazzu. Następnie, po raz pierwszy w Polsce, zagra zespół Seba Kaapstad.

Jak podkreślił Mateusz Prus, piątkowy koncert w Teatrze Muzycznym „Adria” zostanie zagrany w hołdzie Zbigniewowi Namysłowskiemu i Wojciechowi Karolakowi: - To są wielkie postacie polskiego jazzu. Poprosiliśmy zespół New Bone, który ma wystąpić drugiego dnia festiwalu, aby zagrali właśnie dla nich.

Koncerty w ramach ostatniego dnia festiwalu odbędą się w Centrum Kultury Studenckiej „Kreślarnia”. - Tutaj pojawi się regionalny akcent, ponieważ wystąpi młody zespół Funky Bomba Trio Collective Project, w którym gra koszalinianin - Mateusz Tomiak.

Pełen program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej wydarzenia oraz w mediach społecznościowych.

aw/zn

Posłuchaj

materiał Arkadiusza Wilmana