fot. prk24.pl/UM Bobolice
Zaproszenie Renaty Pacholczyk przyjęli burmistrz Bobolic Mieczysława Brzoza oraz starosta białogardzki Piotr Pakuszto.

Mieczysława Brzoza mówiła o budowie mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej: - Na razie opracowywana jest dokumentacja - m.in. pozwolenia na budowę. Złożyliśmy też wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego o dofinansowanie tej inwestycji. Pierwszy budynek, w którym znajdzie się 50 mieszkań, oddany zostanie do użytku do 2025 roku. W gminie docelowo ma powstać 108 mieszkań.

Ponadto burmistrz Bobolic mówiła o budowie drogi ekspresowej S11, inwestycjach realizowanych w ramach Polskiego Ładu, budżecie obywatelskim, a także o wzroście cen energii.

rozmowa z Mieczysławą Brzozą, burmistrz Bobolic

Piotr Pakuszto poinformował, że do końca września przeniesione zostaną wszystkie oddziały z budynku przy ulicy Szpitalnej do obiektu znajdującego się przy ulicy Chopina: - Mamy 5,8 miliona złotych na zakup nowoczesnego systemu przeciwpożarowego w nowej siedzibie. Planujemy także rozbudowę oddziału „Corda”, na którym znajduje się ponad 60 łóżek. Musimy też dostosować pomieszczenia na potrzeby oddziałów przeniesionych z ulicy Szpitalnej. Niebawem uruchomimy również nowy tomograf komputerowy.

Renata Pacholczyk rozmawiała również ze starostą białogardzkim o wzroście cen ciepła i energii, montażu instalacji fotowoltaicznej na budynkach poszczególnych jednostek organizacyjnych powiatu, a także poszukiwaniu oszczędności w budżecie samorządu.

rozmowa z Piotrem Pakusztą, starostą białogardzkim