fot. KPP w Pile
Do 10 lat więzienia grozi trzem mieszkańcom powiatu pilskiego, którzy odpowiedzą za kradzież, wartych łącznie od 300 do 400 tys. zł, bagażników samochodowych do przewozu rowerów - podała we wtorek Komenda Powiatowa Policji w Pile.

Sierż. Magdalena Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Pile poinformowała, że 6 września właściciel magazynu mieszczącego się w Ujściu, zgłosił funkcjonariuszom, iż ktoś włamał się do jego obiektu i ukradł różnego rodzaju bagażniki samochodowe do przewozu rowerów.

12 września funkcjonariusze kryminalni i policjanci z posterunku w Ujściu, zatrzymali trzech mężczyzn, w wieku od 30 do 48 lat, podejrzewanych o udział we włamaniu. Skradzione rzeczy sprawcy składowali na jednej z pilskich posesji. W zabezpieczonych na miejscu przyczepach policjanci znaleźli łącznie 241 kartonów z różnego rodzaju bagażnikami samochodowymi na rowery oraz fotelikami dziecięcymi. - Przestępcy byli już w trakcie pozyskiwania kupca na nabyty w nielegalny sposób towar - zaznaczyła Mróz.

Wartość skradzionego mienia wstępnie oszacowano na 300-400 tys. zł. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży z włamaniem. Mężczyźni nie byli dotychczas karani. Zostali objęci dozorem policyjnym. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

PAP/aj