fot. Przemysław Grabiński/Polskie Radio Koszalin
Pilski poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek podkreślił, że bezpośrednie wsparcie tych firm jest niekiedy ograniczone przez unijne regulacje, ale rząd prowadzi konsultacje i szuka rozwiązań.

- Ministerstwo Rozwoju i Technologii prowadzi konsultacje z różnymi sektorami Małych i Średnich Przedsiębiorstw na temat propozycji rozwiązań, które następnie będzie można przedstawić Unii Europejskiej  - oznajmił pilski poseł.

Jak przypomniał Marcin Porzucek - rząd zaproponował już wsparcie dla gospodarstw domowych. Jak powiedział: na „Tarczy Solidarnościowej” - z zamrożeniem stawek opłat przy odpowiednim poziomie zużycia prądu - skorzysta wiele polskich rodzin.

- To wszystko dzieje się, aby polskie rodziny nie odczuwały wojny energetycznej, która towarzyszy wojnie na Ukrainie. To bardzo duże wsparcie dla kilku milionów polskich gospodarstw - wyjaśnił Porzucek.

Ogłaszając kilka dni temu założenia „Tarczy Solidarnościowej” premier Mateusz Morawiecki mówił, że ma ona chronić Polaków przed gwałtownymi, ok. czterokrotnymi wzrostami cen, z którymi mierzą się obecnie obywatele wszystkich krajów Unii Europejskiej.

pg/od

Posłuchaj

rozmowa Przemysława Grabińskiego z Marcinem Porzuckiem