fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
Od przyszłego poniedziałku strefa rekreacyjna oraz strefa saun w Parku Wodnym Koszalin będzie otwierana godzinę później niż do tej pory. To reakcja na drastyczny wzrost cen za energię elektryczną oraz ciepło.

Zapytani przez nas mieszkańcy wolą takie rozwiązanie niż ewentualną podwyżkę cen biletów: - Do godzin można się zawsze dostosować. Ceny już nie są niskie. Jeśli by wzrosły - mogłyby się okazać problematyczne dla niektórych osób.

Analizy pokazały, że dzięki późniejszym godzinom otwarcia, uda się zaoszczędzić znaczne kwoty m.in. na pracy ratowników oraz na energii elektrycznej. Jak zaznaczyła prezes aquaparku Monika Tkaczyk - godziny zostały wybrane ze względu na i tak niewielką liczbę klientów w tych godzinach funkcjonowania placówki.

- Skracamy godziny pracy - strefę rekreacyjną otwieramy od godziny 10. Sauny też będziemy ogrzewać godzinę później. W przyszłości planujemy również zamknięcie basenu zewnętrznego - powiedziała Monika Tkaczyk.

Park Wodny Koszalin uruchomił również nowy elektroniczny system obsługi klienta. Pozwala on na zakup biletu oraz odebranie i oddanie opaski bez kontaktu z kasjerem. To w przyszłości ma zmniejszyć koszty obsługi aquaparku.

kc/od

Posłuchaj

relacja Katarzyny Chybowskiej