fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
W czasie festiwalu zobaczymy jedenaście filmów, wśród nich jedną z najgłośniejszych polskich produkcji „Na chwilę na zawsze” Piotra Trzaskowskiego.

W programie przewidziane są też spotkanie z Magdaleną Piekorz, tegoroczną jurorką konkursu krótkich filmów „KOKOFY”, oraz pokaz jej dorobku. - Będziemy mogli obejrzeć też jej dwa nagrodzone filmy „Senność” i „Pręgi”, które wyprowadziły ją na pola sławy - powiedziała Aleksandra Kowalczyk, dyrektor Centrum Kultury w Sianowie.

Nie zabraknie też wydarzeń towarzyszących, w tym warsztatów rękodzielniczych oraz wystaw. Po raz pierwszy w ramach festiwalu odbędzie się spacer fotograficzny ulicami Sianowa. - Zaprosiliśmy Wojtka Szweja, który z grupą mieszkańców poszuka ciekawych miejsc. W okolicach października lub listopada zaprezentujemy efekty tej pracy - dodała Aleksandra Kowalczyk.

Festiwal rozpocznie się w poniedziałek i potrwa aż do 1 października. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.

Równocześnie z festiwalem odbędzie się konferencja Polskiej Sieci Miast Cittaslow, podczas której włodarze kilkunastu miejscowości będzie dyskutować o możliwościach polepszenia warunków życia mieszkańców.

kc/rz

Posłuchaj

Aleksandra Kowalczyk, dyrektor Centrum Kultury w Sianowie