fot. Małgorzata Abramowicz/ Polskie Radio Koszalin
Funkcjonariusze pojawili się w urzędzie we wtorek. Zabezpieczyli dokumenty dotyczące działek w Dźwirzynie. Od wtorku urzędnicy nie mają też kontaktu z wójtem Włodzimierzem Popiołkiem.

- Wydane zostały dokumenty planistyczne dotyczące własności działek jednej ze spółek w Dźwirzynie. Służby interesowały się dokumentacją związaną ze zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tych nieruchomości. Funkcjonariusze zabezpieczyli również dokumenty w gabinecie wójta. Ich wizyta nie była zaplanowana. Odbyła się w trybie pilnym. Przedstawiciele CBA pokazali legitymacje służbowe. W trakcie przeszukań nie było żadnych rozmów na temat przedmiotu kontroli - poinformował Adam Budka, sekretarz gminy.

W dniu kontroli wójt gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek przebywał w delegacji. Do dziś pracownicy urzędu nie mają z nim kontaktu.

- W poniedziałek wójt udał się w delegację. Od wtorku nie mamy z nim kontaktu, mimo że próbowaliśmy go nawiązać. Zakładam, że wójt najpóźniej w poniedziałek pojawi się w urzędzie. Jego nieobecność nie wpływa jednak teraz na funkcjonowanie urzędu. Jeżeli wójt nie pojawiłby się w poniedziałek, to z jego zastępczynią będziemy rozmawiać o zapewnieniu dalszej sprawnej pracy urzędu - powiedział w czwartek Adam Budka.

el/rz/ar

Posłuchaj

Adam Budka, sekretarz gminy Kołobrzeg Adam Budka o nieobecności wójta