fot. KPP Piła
Poszukiwany listem gończym 39-latek z Piły został zatrzymany przez policjantów po tym, jak przeszedł przez przejście dla pieszych na czerwonym światle. Mężczyzna ma do odbycia rok i dwa miesiące więzienia.

Oficer prasowy pilskiej policji starszy sierżant Wojciech Zeszot poinformował, że policjanci patrolujący ulicę Bydgoską w Pile zauważyli mężczyznę, który zignorował sygnalizację świetlną i przeszedł przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle: - Mundurowi zareagowali na popełnione wykroczenie i podjęli próbę legitymowania.

Zeszot podkreślił, że mężczyzna podawał policjantom fałszywe dane: - Funkcjonariusze ostatecznie potwierdzili tożsamość 39-letniego pilanina. Okazało się, że jego zachowanie było celowe, ponieważ był on poszukiwany do odbycia kary roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności.

Oficer prasowy pilskiej policji przekazał, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym od lutego. 39-latek został skazany za stosowanie grób karalnych. Jak podkreślił policjant, mężczyzna odpowie także za popełnienie dwóch wykroczeń: wprowadzenia w błąd funkcjonariuszy oraz przejście przez jezdnię na czerwonym świetle, za co będzie musiał zapłacić mandaty wartości 700 złotych.

PAP/rz