fot. Mariusz Wolański/ Polskie Radio Koszalin
Podczas uroczystości podpisano umowę na utworzenie w szkole nowoczesnej pracowni ekologicznej. Przeznaczono na nią  50 tys. złotych.

- Dodatkowe środki na unowocześnienie bazy szkoły są bardzo ważne, a edukacja ekologiczna w naszej pracy nie jest nowością i niewątpliwie wciąż się rozwija - powiedziała dyrektor szkoły Ewa Hołowska-Kędzierska.

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Marek Subocz poinformował, że do realizacji programu Ekopracownia wpłynęło łącznie 13 wniosków z placówek oświatowych z terenu województwa zachodniopomorskiego.

- Projekty miały różne formy, a to pokazuje inwencję nauczycieli, którzy są kreatorami swoich klas i w związku z tym nie mogę doczekać się efektów końcowych - oznajmił Marek Subocz. W ramach programu można było starać się o pieniądze m. in. na zakup nowoczesnego sprzętu, wymianę starych ławek i krzeseł oraz modernizacje pracowni.

W uroczystości uczestniczył poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc, który podkreślił znaczenie edukacji w kształtowaniu świadomości ekologicznej Polaków.

- Widzimy, co dzisiaj dzieje się z ekosystemem rzek i jezior. Nasza matka natura potrzebuje ochrony. To nasz obowiązek, ponieważ jej największym wrogiem jest obecnie, niestety człowiek - stwierdził Czesław Hoc.

Łącznie na realizację programu Ekopracownia Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska przeznaczył 575 tys. złotych.

mw/od

fot. Mariusz Wolański/ Polskie Radio Koszalin
fot. Mariusz Wolański/ Polskie Radio Koszalin
fot. Mariusz Wolański/ Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

Ewa Hołowska-Kędzierska, dyr. SP 1 w Wałczu Marek Subocz, prezes zarządu WFOŚiGW w Szczecinie Czesław Hoc, kołobrzeski poseł PiS