Piłkarska Kotwica Kołobrzeg w ramach V kolejki rozgrywek o mistrzostwo 2. ligi pokonała na własnym boisku drużynę z Puław 2:1. Tym samym zespół objął prowadzenie w ligowej tabeli. Od początku sezonu kołobrzeżanie pozostają niepokonani, z bilansem jednego remisu i czterech wygranych meczy.

Przez całe spotkanie drużyny reprezentowały wysoki poziom sportowy. Mecz był wyrównany, emocjonujący i obfitował w wiele zwrotów akcji. Pierwszą bramkę dla Kotwicy zdobył w 30. minucie po rzucie wolnym Dominik Chromiński, wynik wyrównał jednak tuż przed przerwą były gracz Kotwicy Dawid Retlewski. Decydującego gola strzelił na 4 minuty przed końcem meczu Radosław Tuleja.

Po spotkaniu trener biało-niebieskich Marcin Płuska nie ukrywał dumy z postawy swojego zespołu. - Mimo tego napiętego okresu, nawarstwiających się meczy, zawodnicy dają z siebie wszystko. Dużo jakości ponownie dali piłkarze, którzy na boisko weszli z ławki rezerwowych. Chciałbym zawsze mieć taki „pozytywny ból głowy”, kogo wybrać do kadry meczowej i pierwszego składu.

- Cieszy także fakt, że zajmujemy w tej chwili pierwsze miejsce w tabeli, ale przed nami jeszcze długa droga. Musimy pokornie pracować i pamiętać, że wejść na szczyt jest czasami łatwiej, niż się na nim utrzymać - dodał trener Kotwicy Kołobrzeg.

Następny mecz kołobrzeżanie zagrają na wyjeździe. W niedzielę ich rywalem będzie Hutnik Kraków.

Kotwica Kołobrzeg 2-1 Wisła Puławy
Dominik Chromiński 30., Radosław Tuleja 86. - Dawid Retlewski 45.