fot. KMP Koszalin
Wakacyjna atmosfera sprzyja naszej nieuwadze, a na tę czekają złodzieje, którzy latem są aktywni szczególnie w miejscowościach nadmorskich.

Nadkomisarz Monika Kosiec, rzecznik koszalińskiej policji podkreśla, że nadal aktualne jest powiedzenie, że okazja czyni złodzieja, a w wielu przypadkach można samemu zadbać o własne bezpieczeństwo: - Bardzo często nasze roztargnienie, pośpiech, niefrasobliwość sprawiają, że ktoś sięga po naszą własność. Przestępcy wykorzystują niedomknięte okna czy pozostawione torebki, reklamówki, saszetki, aby w sposób szybki i niezauważony zabrać telefon, laptop, czy biżuterię.

Do apeli policji dołączają się również samorządy, zwłaszcza miejscowości wypoczynkowych. Mirosława Diwyk-Koza, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Mielnie przypomina, że miasto od lat przestrzega na przykład przed oszustami oferującymi uliczne gry hazardowe: - Apelujemy o rozwagę, m.in. o niewciąganie się w grę w trzy kubki. Przy głównym deptaku w Mielnie wiszą banery ostrzegające przed tego typu oszustami.

O podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji koszalińska policja przypomina na swojej stronie internetowej, oraz w ramach akcji plakatowej.

kk/ar

Posłuchaj

Mirosława Diwyk-Koza, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Mielnie nadkomisarz Monika Kosiec, rzecznik koszalińskiej policji