fot. prk24.pl
Zaproszenie Sławomira Kamoli przyjęli: prezydent Koszalina Piotr Jedliński, prezes Gwardii Jarosław Burzak oraz prezes Bałtyku Koszalin Dariusz Płaczkiewicz.

Koszalińskie kluby, Bałtyk i Gwardia, połączyły siły i wspólnie walczą o wybudowanie stadionu miejskiego.

- Murawy są w kiepskim stanie, tak samo jak cały stadion od strony trybun dla kibiców. Miejsca pracy dziennikarzy to ruina. W takich warunkach na pewno nie można myśleć o wyższej lidze czy rozwoju - odparł Jarosław Burzak.

Dariusz Płaczkiewicz, prezes Bałtyku Koszalin oznajmił, że nowy stadion będzie wizytówką Koszalina: - Potrzebujemy obiektu godnego naszego miasta. Kulturalna strona miasta jest rozwinięta, mamy również Halę Widowiskową. Ewidentnie brakuje nam kompleksu piłkarskiego. Kibice zasługują na to, aby oglądać mecz w dobrych warunkach.

Sympatycy piłki nożnej w Koszalinie mogą pomóc zbudować nowy stadion poprzez podpisanie petycji na stronie internetowej nowystadiondlakoszalina.pl.

Dariusz Płaczkiewicz i Jarosław Burzak, prezesi koszalińskich klubów

Kolejnym tematem poruszonym w „Studiu Bałtyk Koszalin” był remont skrzyżowania ulic Monte Cassino, Fałata i Młyńskiej w Koszalinie. Prezydent miasta Piotr Jedliński na antenie Polskiego Radia Koszalin zapewnił, że prace nie będą dużym utrudnieniem dla kierowców.

- Udało nam się dołożyć dodatkowe środki na remont dróg, a doskonale wiemy, w jakim stanie jest to skrzyżowanie i stąd inicjatywa wyremontowania przynajmniej jego części, zanim przyjdzie okres jesienno-zimowy. W tym tygodniu odbędzie się przekazanie placu budowy. Mamy zamiar ustalić z wykonawcą, aby część prac była wykonywana w nocy - wyjaśnił prezydent Koszalina.

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina