fot. Marcin Turalski/ Polskie Radio Koszalin
Dodatkowo w ramach rządowego programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej do regionu powędruje 40 milionów złotych na inwestycje, które mają m.in. zwiększyć potencjał gospodarczy tych terenów.

- Szykują się przełomowe zmiany w komunikacji drogowej mieszkańców regionu słupskiego. Rząd zatwierdził 200 milionów złotych na dokończenie budowy ringu miejskiego w Słupsku - przekazał podczas konferencji prasowej Piotr Müller, rzecznik rządu oraz słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej przypomniał, że najważniejszym celem tej inwestycji jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście na drodze krajowej nr 21: - Region słupski po raz kolejny otrzymuje fundusze na rozwój infrastruktury drogowej. To potężne środki, które już wkrótce przyczynią się do zwiększenia komfortu jazdy oraz bezpieczeństwa mieszkańców i turystów.

Dodatkowo w ramach rządowego programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej do regionu trafi kolejne 40 mln zł na inwestycje, które mają zwiększyć potencjał gospodarczy tych terenów. - Bardzo się cieszę, że moja inicjatywa i program, nad którym pracowałem, przeistoczył się w projekty, które rozwiną region słupski, z którego pochodzę - powiedział Piotr Müller.

Pierwszy etap dokończenia słupskiego ringu planowany jest na lata 2022-2023. Połączy on ulicę Poznańską z ulicą Bohaterów Westerplatte, a jego koszt to 125 milionów złotych. Następnie zostanie wykonana obwodnica Kobylnicy oraz odcinek północny ringu - od ulicy Kaszubskiej do ronda na ulicy Portowej.

W późniejszych latach zostaną połączone ulice Kaszubska i Gdańska, a na koniec zaplanowana jest budowa odcinka od ulicy Gdańskiej do ul. Bohaterów Westerplatte.

/mt

fot. Marcin Turalski/ Polskie Radio Koszalin
fot. Marcin Turalski/ Polskie Radio Koszalin
fot. Marcin Turalski/ Polskie Radio Koszalin
wizualizacja finalnego przebiegu słupskiego ringu

Posłuchaj

Piotr Müller, rzecznik rządu oraz słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej relacja Jacka Żukowskiego