fot. PRK24
Zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli: Tomasz Szulc - prezes grupy poszukiwawczo-ratowniczej WOPR powiatu białogardzkiego, Romuald Michel - prezes Uzdrowiska Połczyn oraz Łukasz Molski - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim.

Tomasz Szulc podsumował działania ratowników w okresie wakacyjnym w naszym regionie: - Ratownicy są bardzo dobrze przygotowani, prowadzimy wciąż różnego rodzaju zajęcia profilaktyczne, jednak nadal widać wśród turystów brak rozsądku. Pomimo ostrzeżeń osoby wypoczywające nad morzem czy jeziorami nie stosują się do zasad. Czerwona flaga nie jest dla nich jednoznacznym komunikatem. Niektórym wydaje się, że pomimo ostrzeżenia potrafią poradzić sobie w wodzie z żywiołem. Niestety kilka ludzi już z tej wody nie wróciło.

Tomasz Szulc, prezes grupy poszukiwawczo-ratowniczej WOPR w powiecie białogardzkim

Z raportów wynika, że duża część Polaków postanowiła spędzić wakacje w kraju. Romuald Michel wskazał, że sporym zainteresowaniem cieszą się obiekty uzdrowiskowe w naszym regionie: - Wróciliśmy do obłożenia miejsc porównywalnych do okresu sprzed pandemii. Teraz jest ono stuprocentowe. Stworzyliśmy atrakcyjną ofertę również na pobyt bez zabiegów w Borkowie. Obiekt jest oddalony o kilka kilometrów od centrum miasta, ale zapewniamy dojazd busem. Realizujemy również bony turystyczne.

Romuald Michel, prezes Uzdrowiska Połczyn

Łukasz Molski opowiedział o zaplanowanym na weekend wydarzeniu pt. „Pętla Czasu”, czyli rekonstrukcja z lat '20 i '30: - Cofniemy się w czasie do mody plażowej i sposobów wypoczywania nad Bałtykiem w latach '20 i '30. Mamy partnerów zajmujących się rekonstrukcją historyczną. Impreza będzie podzielona na dwie części. Pierwsza to prezentacja starych rowerów, a druga - pokaz mody plażowej z tamtych lat.

Łukasz Molski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim

Zapraszamy do wysłuchania rozmów.

aw/aj