fot. pixabay.com
Remontowana będzie nawierzchnia na odcinku blisko 1 kilometra. Będą prowadzone skomplikowane prace ziemne: wymiana instalacji deszczowej, wodno-kanalizacyjnej a także ciepłowniczej.

Od poniedziałku rozpoczną się pierwsze prace przygotowawcze, będzie też montowane odpowiednie oznakowanie drogowe. Natomiast od środy, 3 sierpnia, w godzinach od 8 do 11, ulica Zdrojowa będzie zamykana dla ruchu drogowego.

Około 15 sierpnia planowane jest całkowite zamknięcie ulicy Zdrojowej. Aby ułatwić komunikację w tej części miasta, do regulowania ruchu mają być zaangażowane dodatkowe siły policyjne oraz straży miejskiej.

Dziś o 15.30 w Urzędzie Miasta odbędzie się spotkanie dotyczące organizacji ruchu podczas remontu ulicy Zdrojowej, na które zaproszono gestorów branży turystycznej, których obiekty znajdują się w rejonie prowadzonej inwestycji.

Wykonawca ma 11 miesięcy na zakończenie prac. Inwestycja została dofinansowana z rządowego programu Polski Ład kwotą 13 milionów złotych. Całość będzie kosztowała prawie 19 milionów złotych.

mw/aś