wiz. facebook.com/gmina.kepice
W budynkach przy ulicy Sikorskiego utworzonych zostanie 48 mieszkań. Trwa sporządzanie dokumentacji projektowej tej inwestycji.

- W 2021 roku nasza gmina otrzymała na ten cel trzy miliony złotych z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, które przekazała do spółki jako wkład własny. Teraz otrzymaliśmy kolejne dwa miliony złotych na realizację inwestycji. Pieniądze również trafią do KZN-Pomorze jako wkład finansowy gminy Kępice - zaznaczyła Magdalena Majewska, burmistrz Kępic.

W budynkach będą się znajdowały dwu- i trzypokojowe mieszkania, do których będą przynależeć piwnice. W nowych blokach zostaną zamontowane windy. Infrastruktura będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Obok budynków powstaną także plac zabaw oraz miejsca postojowe.

Projekt jest realizowany w ramach utworzonej spółki Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej „KZN - Pomorze”, która zrzesza 19 gmin. Pieniądze na realizację inwestycji będą pochodzić z: Funduszu Dopłat, Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa oraz preferencyjnego kredytu Społecznego Budownictwa Czynszowego przyznawanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

UG Kępice/mt