fot. Paweł Drożdż
Od piątku uruchomionych zostanie dziewięć dodatkowych linii wakacyjnych. Główne kierunki przejazdów to miejscowości nadmorskie, a w weekendy również jeziora i popularne miejsca odwiedzane przez turystów.

Jak podał Marcin Kowalczyk ze starostwa powiatowego w Słupsku, autobusy będą jeździć m.in. do Ustki, Rowów, Poddąbia, czy Dębiny. - Uruchomimy także cztery linie weekendowe nad Jezioro Oblęskie, do Dobrej, Krzyni, Kluk i Czołpina - zaznaczył.

Autobusy w dni robocze do miejscowości nadmorskich będą kursowały co pół godziny. Prezes słupskiego PKS-u Piotr Rachwalski poinformował, że w przypadku Rowów, zostaną uruchomione dwie linie. Pierwsza trasa będzie biegła przez Lubuczewo, a druga przez Poddąbie. - To ważna informacja dla mieszkańców Poddąbia, do którego przez tyle lat nie było dojazdu. Dzięki staraniom powiatu, ten problem udało się rozwiązać - podkreślił.

Nowością będzie bilet miesięczny dla uczniów. Po jego wykupieniu młodzież będzie mogła kursować autobusami PKS-u na wszystkich liniach bez dodatkowych opłat.

W ubiegłym roku, przez dwa miesiące wakacji, autobusy słupskiego PKS-u przewiozły ponad 50 tysięcy pasażerów.

pd/zn

Posłuchaj

Marcin Kowalczyk, Starostwo Powiatowe w Słupsku Piotr Rachwalski, prezes PKS Słupsk