fot. pixabay.com
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w środę kołobrzeska Rada Miasta podjęła uchwałę, na mocy której podrożeją przejazdy taksówkami. Za przejechanie jednego kilometra trzeba będzie zapłacić 6 zł. Do tej pory stawka wynosiła 4 zł. O zmianę taryfy wnioskowały firmy taksówkarskie.

Projekt uchwały złożyły kluby radnych Kołobrzescy Razem i Nowy Kołobrzeg. Pozostałe kluby, czyli Prawo i Sprawiedliwości oraz Klub Radnych Niezależnych do wniosku się przyłączyły. - Po konsultacji z taksówkarzami stwierdziliśmy, że poprzemy wniosek. Uznaliśmy, że mieszkańcy sami zdecydują, czy chcą skorzystać z usług taksówek - tłumaczył radny miejski Dariusz Zawadzki z Kołobrzeskich Razem.

Wnioskujący o podwyżkę stawki taksówkarze wskazują na rosnące ceny nie tylko paliwa, ale też innych kosztów. Mają jednak obawy, że dla kołobrzeżan nowe ceny okażą się za wysokie. - Rosną koszty paliwa, eksploatacji samochodu i innych opłat. Jest nam coraz ciężej, a na obniżkę cen na razie się nie zapowiada. Poza sezonem będzie jeszcze gorzej, bo znikną turyści, a wyższe ceny mogą zniechęcić mieszkańców do jeżdżenia taksówką - podkreślali.

Przypomnijmy, że jest to kolejna podwyżka opłat za korzystanie z taksówek w ostatnim czasie. Pół roku temu Rada Miasta podniosła opłatę początkową do kwoty 10 złotych.

mw/zn

Czytaj więcej

Posłuchaj

taksówkarze Dariusz Zawadzki, radny z Kołobrzeskich Razem