fot. apsl.edu.pl
Słupska uczelnia oferuje kandydatom 35 kierunków i ponad 100 specjalności. Już dzisiaj władze uczelni spodziewają się bardzo dużej liczby studentów.

Dr hab. Danuta Gierczyńska, prof. AP, prorektor ds. spraw studentów zaznaczyła na naszej antenie, że w ciągu tygodnia na studia na słupskiej uczelni zapisało się już ponad 200 kandydatów: - Jesteśmy zdziwieni tym wynikiem, ponieważ tegoroczni absolwenci szkół średnich nie otrzymali jeszcze świadectw dojrzałości. Do tej pory w rekrutacji wzięły udział osoby, które zdawały maturę w poprzednich latach oraz obcokrajowcy.

- Kandydaci są najbardziej zainteresowani m.in. kierunkami technicznymi, medycznymi oraz socjologicznymi. Już dzisiaj możemy zakładać, że będziemy mieć bardzo dużo nowych studentów, ponieważ w poprzednich latach w tym okresie mieliśmy jedynie kilka zgłoszeń - dodała nasza rozmówczyni.

Szczegółowe informacje na temat oferty Akademii Pomorskiej, znajdują się na jej stronie internetowej. Rekrutacja na słupskiej uczelni potrwa do końca września.

Więcej w poniższej rozmowie.

pd/mt

Posłuchaj

rozmowa Pawła Drożdża z dr hab. Danutą Gierczyńska, prof AP