fot. Małgorzata Abramowicz
Prawie czterdziestu uczniów ze szkół podstawowych odebrało w środę od prezydent miasta nagrody za osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2021/2022. Przyznano dwie nagrody I stopnia oraz 37 nagród II stopnia.

Do najlepszych uczniów zwróciła się Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu: - Gratuluję wam z całego serca wszystkich sukcesów. Po raz kolejny udowodniliście, jak chłonne są wasze młode umysły, otwarte na wiedzę i zdolne do pokonywania tych najbardziej ambitnych celów i zamierzeń.

O źródle sukcesu mówili zebrani w Regionalnym Centrum Kultury laureaci: - Przedmiot, którym się interesujemy, to nie ślęczenie przed książkami, ale poznawanie świata, czytanie różnych artykułów, przyswajanie języka, używanie go.

Ich opiekunowie dodali:- Na lekcji zauważyć można, że uczeń dobrze rokuje, jest oczytany i elokwentny oraz to, że ta ambitna, rzetelna praca przyniesie efekty.

Minutą ciszy uczczono pamięć Beaty Bełdzikowskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu, która zmarła w środę nad ranem. Odwołano w związku z tym występy artystyczne, a uroczystość miała skromny wymiar.

ma/aj

Posłuchaj

Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu do najlepszych uczniów laureaci i ich opiekunowie