fot. prk24.pl
W regionalnym wydaniu „Studia Bałtyk” zaproszenie Renaty Pacholczyk przyjęli: Ewa Korczak, wójt gminy Świeszyno, Janusz Bojkowski, wójt gminy Postomino oraz Grzegorz Lipski, burmistrz Polanowa.

Gmina Świeszyno w ramach programu Inwestycji Strategicznych otrzymała ponad 15 milionów złotych dofinansowania na inwestycje. Jak zaznaczyła wójt gminy, pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na infrastrukturę wodno-kanalizacyjną.

- Dzięki dofinansowaniu przebudowane zostaną m.in. ścieki na terenie naszej gminy, zaplanowana jest również termomodernizacja szkół podstawowych. Bardzo cieszymy się, że otrzymaliśmy te pieniądze, ponieważ są one niezbędne do rozwoju gminy Świeszyno - powiedziała Ewa Korczak.

Ewa Korczak, wójt gminy Świeszyno

Na antenie Polskiego Radia Koszalin rozmawialiśmy również z wójtem gminy Postomino, który zaprosił mieszkańców regionu na 30. Bieg Po Plaży i 25. Ogólnopolski Bieg Samorządowy „Bursztyn Jarosławca”, które odbędą się 3 lipca.

- Bieg w Jarosławcu wchodzi w skład nowej biegowej inicjatywy pn. „Orły Biegowe”. Jej program przewiduje trzy trasy biegowe. Oostatnia odbywa się właśnie w Jarosławcu. Każdy, po ukończeniu trzech tras, otrzyma specjalną statuetkę. Mam nadzieję, że ta nowa inicjatywa spodoba się biegaczom i z chęcią wezmą w naszych biegach udział - oznajmił Janusz Bojkowski.

Janusz Bojkowski, wójt gminy Postomino

Renata Pacholczyk w rozmowie z burmistrzem Polanowa poruszyła kwestię dotacji z Programu Polski Ład w wysokości ok. 9 mln zł. Grzegorz Lipski zaznaczył, że są to pieniądze dla najmłodszych mieszkańców gminy.

- Dotacje przeznaczymy na budowę nowego przedszkola i termomodernizację już istniejącego przedszkola w Polanowie przy ul. Dworcowej. Projekt na nową placówkę jest ukończony i przygotowujemy się już do przetargów, aby jak najszybciej ruszyć z pracami. Po ogłoszeniu przetargu i otwarciu ofert, dopiero będziemy wiedzieć czy wystarczy nam 9 mln zł, jednak jest to na tyle pokaźna kwota, że ewentualne dopłaty będą niewielkie, a inwestować w edukację i młodych zawsze warto - stwierdził burmistrz Polanowa.

Grzegorz Lipski, burmistrz Polanowa