fot. prk24.pl
Zaproszenie Jacka Żukowskiego w tym tygodniu przyjęli: dr Wojciech Gajewski - wiceprzewodniczący rady miasta z klubu Łączy nas Słupsk, Bogusław Dobkowski - radny z Platformy Obywatelskiej oraz Jacek Szaran - radny z Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, w czerwcu ukazał się Raport o stanie Miasta Słupska za 2021 rok. W dokumencie znajdują się m.in. informacje o realizacji uchwał rady miejskiej oraz inwestycjach z Budżetu Obywatelskiego. Raport wskazuje także na niezmiennie panującą tendencję - Słupsk ma coraz mniej mieszkańców. Dane z 2021 roku wskazują, że w mieście mieszkały 80 692 osoby.

Dr Wojciech Gajewski zaznaczył podczas porannej audycji, że na to niekorzystne zjawisko ma wpływ m.in. na dochody miasta: - Przez mniejszą liczbę mieszkańców Słupsk otrzymuje mniej pieniędzy m.in. z podatków. Jest to bez wątpienia bardzo niepokojąca tendencja.

- Młodzi ludzie po prostu wyjechali ze Słupska. Część mieszkańców przeprowadziła się do podmiejskich miejscowości, a duża grupa studiujących w dużych miastach, zostaje tam po zakończeniu edukacji. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że w tych danych nie ma informacji o wszystkich osobach, które mieszkają w Słupsku tymczasowo oraz o uchodźcach z Ukrainy - dodał Bogusław Dobkowski.

Jacek Szaran podkreślił, że rozwój Akademii Pomorskiej może przyczynić się do wzrostu populacji Słupska: - Jako miasto musimy się zastanowić, jak wspierać tę uczelnię, aby młodzi ludzie chętniej studiowali w Słupsku. Oczywiście, bardzo ważną sprawą jest także szukanie inwestorów dla naszego miasta.

Raport o stanie Miasta Słupska za 2021 rok znajduje się na stronie internetowej ratusza.

Więcej w poniższej rozmowie.

/mt

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”