fot. bedzino.pl
Ponad dwie godziny trwało spotkanie mieszkańców Mścic z przedstawicielami władz Koszalina w sprawie przyszłości szkoły podstawowej, przedszkola i żłobka w tej miejscowości. Przypomnijmy, że trwa procedura w sprawie przyłączenia m.in. Mścic do Koszalina.

Mieszkańcy zastanawiają się, czy szkoła będzie dostępna na dotychczasowych zasadach dla dzieci z okolicznych małych wiosek. - Obawiamy się, że w placówce w Mścicach nie będzie miejsca dla dzieci z gminy Będzino, że trafią do koszalińskich przedszkoli. Dla wielu rodziców dowóz do miasta może być utrudnieniem - powiedziała Patrycja Kowalska, przewodnicząca rady rodziców przedszkola w Mścicach.

Przemysław Krzyżanowski, wiceprezydent Koszalina zapewnił mieszkańców, że dostęp do placówek oświatowych w Mścicach będzie zachowany i nie ma planów ich likwidacji: - Zagwarantowaliśmy, że dzieci z gminy Będzino będą mogły uczęszczać do szkoły podstawowej w Mścicach. Nie ma planów likwidacji tej placówki, podobnie jest w przypadku przedszkola i żłobka.

Kilka tygodni temu wojewoda Zbigniew Bogucki wydał pozytywną opinię do wniosku o przyłączenie do Koszalina sołectw Stare Bielice, Mścice oraz Kretomino. Wniosek Koszalina o poszerzenie granic trafił teraz do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ostateczną decyzję podejmie Rada Ministrów.

kk/rz

Posłuchaj

Przemysław Krzyżanowski, wiceprezydent Koszalina Patrycja Kowalska, przewodnicząca rady rodziców przedszkola w Mścicach