fot. Przemysław Grabiński
Za funkcjonowanie oddziału odpowiadać będzie działająca już w naszym regionie grupa American Heart Of Poland.

Wojciech Szafrański, dyrektor pilskiego szpitala podkreślił, że rozwiązanie, w myśl którego operatorem oddziału został podmiot zewnętrzny podyktowane było względami finansowymi i dalszym rozwojem: - Jednym z podstawowych celów jest dźwignia finansowa, która pozwala w pełni funkcjonować szpitalowi. Mamy świadomość dystansu, który dzieli nas od szpitali, które mają podobny zakres funkcjonowania, ale są lepiej przygotowane, zorganizowane i mają lepszy potencjał. Poszukując możliwości skrócenia drogi i mając na uwadze potencjał finansowy, wprowadziliśmy nową inwestycję skierowaną na kardiologię, a następnie chirurgię naczyniową.

Do inwestycji w tym kierunku zobowiązał się nowy operator oddziału kardiologii. Eligiusz Komarowski, starosta pilski zaznaczył, że zmiana ta oznacza też lepsze warunki dla pacjentów: - Siłą tego przedsięwzięcia będzie jakość w dbaniu o pacjenta. Szpital nadal posiada kontrakt i leczenie pacjentów jest bezpłatne. Wewnętrzne rozliczenia, które doprowadziły do optymalizacji pewnych rozwiązań będą skutkować nie tylko wartością w sferze ekonomiczno-biznesowej, ale przede wszystkim w lepszej opiece pacjenta.

Nowością wprowadzaną przez nowego operatora oddziału kardiologicznego pilskiego szpitala ma być m.in. program specjalistycznej opieki po zawale, tzw. KOS - zawał. Paweł Kaźmierczak, przedstawiciel grupy American Heart of Poland powiedział, że spółka zobowiązała się do inwestycji na oddziale kardiologicznym pilskiego szpitala: - Piła jest bardzo ważnym ośrodkiem. Biorąc pod uwagę kategorię szpitali powiatowych, jest to jedna z największych placówek w Polsce. Zobowiązaliśmy się do zainwestowania 10 milionów złotych w wyposażenie dwóch sal hemodynamiki, oraz oddziału kardiologii z 35 łóżkami, łącznie z 10-łóżkowym oddziałem intensywnego nadzoru kardiologicznego.

Grupa American Heart of Poland jest już znana także w naszym regionie - od niedawna jest operatorem całego szpitala im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim.

pg/aj

fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński

Posłuchaj

Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile Eligiusz Komarowski, starosta pilski Paweł Kaźmierczak, przedstawiciel grupy American Heart of Poland