Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kurorcie i okolicznych miejscowościach.

Gościem „Studia Kołobrzeg” był kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc. Rozmawialiśmy m.in. o Krajowym Planie Odbudowy oraz wizycie członków polskiego rządu w Ukrainie.

Czesław Hoc, kołobrzeski poseł PiS

W panelu samorządowym gościliśmy zastępcę prezydenta Kołobrzegu ds. gospodarczych Ewę Pełechatą oraz radnego wojewódzkiego Henryka Carewicza. Temat rozmowy to inwestycje miejskie w kontekście inflacji i rosnących kosztów.

panel samorządowy

Mijają dwa lata od śmierci znanego kołobrzeskiego społecznika Antoniego Szarmacha. Podczas otwarcia sezonu żeglarskiego odsłonięty będzie poler upamiętniający jego postać. Antoniego Szarmacha wspomina wiceprezes Ligi Morskiej i Rzecznej Marek Padjas.

Marek Padjas

W Kamieniu Rymańskim odbył się bieg ekstremalny Cross Wyczes zorganizowany przez miejscowy ośrodek terapii uzależnień Monar. Rozmawialiśmy z uczestnikami biegu. Drugą częścią integracyjnej imprezy był wspólny koncert kołobrzeskich muzyków i pacjentów ośrodka.

relacja z Cross Wyczes

Zbliżają się Światowe Dni Bursztynu. Z organizatorami wydarzenia, które po raz drugi odbędzie się na kołobrzeskiej plaży, rozmawiamy o zaplanowanych na ten rok atrakcjach.

rozmowa z organizatorami Dni Bursztynu

Po kilku miesiącach oczekiwania działkowicze z ogródków rodzinnych im. Emilii Gierczak mogą bezproblemowo dojeżdżać do swoich działek. Do czasu zbudowania nowego mostu żołnierze z 2. Pułku Inżynieryjnego z Inowrocławia zamontowali przeprawę tymczasową. Obserwowaliśmy prace nad posadowieniem konstrukcji.

relacja z prac

Dzieci z Przedszkola w Ustroniu Morskim odebrały nagrody za udział w konkursie zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie pod hasłem Wielkanocna Eko-kartka. Jak się okazało, dzieci wykazały się nie tylko pomysłowością i zmysłem plastycznym, ale przede wszystkim sporą wiedzą ekologiczną.

relacja z przedszkola

31 maja kołobrzeżanie obchodzili, ustanowiony w 2012 r przez radę miasta, Dzień Pioniera. Uroczystości miły miejsce na cmentarzu komunalnym, gdzie pod obeliskiem upamiętniającym pierwszych kołobrzeżan złożone zostały kwiaty. O refleksje na temat pierwszych powojennych lat spędzonych w Kołobrzegu poprosiliśmy Krystynę Kazanowską, członkinię Klubu Pioniera.

Krystyna Kazanowska, członkini Klubu Pioniera

Studio Kołobrzeg przygotowali: Mariusz Wolański i Małgorzata Abramowicz
Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz