fot. Mariusz Wolański
Dzieci z przedszkola w Ustroniu Morskim odebrały dziś nagrody za udział w konkursie zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie pod hasłem Wielkanocna Eko-kartka.

Obecny na spotkaniu Marek Subocz, prezes WFOŚiGW powiedział, że dzieci wykazały się nie tylko pomysłowością i zmysłem plastycznym, ale przede wszystkim dobrą znajomością ekologii. - Trzeba je angażować w tego typu akcje, by w przyszłości przekazywały swoją wiedzę, ale też i zaangażowanie - dodał Marek Subocz.

W uroczystości uczestniczył też Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości, który rozmawiał z dziećmi między innymi o profilaktyce zdrowotnej.  A dzieci przywitały gości specjalnie przygotowanym na tę okazję występem artystycznym. - Ta dziecięca serdeczność, spontaniczność jest ujmująca. Każdy polityk powinien co jakiś czas odwiedzać przedszkole i uczyć się od dzieci pięknego traktowania drugiego człowieka i autentycznych relacji - stwierdził poseł.

Łącznie do konkursu przesłano ponad 250 prac plastycznych z całego województwa zachodniopomorskiego. Dzieci z Ustronia Morskiego zgłosiły do konkursu 14 prac.

mw/zas


fot. Mariusz Wolański
fot. Mariusz Wolański
fot. Mariusz Wolański
fot. Mariusz Wolański
fot. Mariusz Wolański
fot. Mariusz Wolański

Posłuchaj

Czesław Hoc, kołobrzeski poseł PiS Marek Subocz, prezes WFOŚiGW