fot. Przemysław Grabiński
W bazie w Nakielnie nad jeziorem Bytyń Wielki członkowie Armatorskiego Klubu Żeglarskiego'90 z Wałcza przygotowują m.in. pomosty, do których w sezonie cumować będzie wiele żaglówek.

- Jak co roku, najważniejszym zadaniem jest odpowiednie przygotowanie pomostów, których jest naprawdę dużo. W szczycie sezonu na terenie mariny stacjonuje ponad 40 żaglówek, dlatego pomosty muszą być bezpieczne do cumowania i spacerowania. Wystawimy również kilka atrakcji w postaci huśtawek czy hamaków - wyjaśnia prezes Armatorskiego Klubu Żeglarskiego'90 Barbara Radkiewicz.

W poniedziałek przedstawiciele AKŻ podpisali z gminą wiejską Wałcz umowę na dzierżawę terenu na kolejne lata. Prezes klubu podkreśla, że nowa umowa pozwala na dalszy rozwój przystani. - Teraz możemy zacząć rozbudowywać naszą infrastrukturę. W pierwszej kolejności planujemy zbudować wiatę, w której będziemy mogli organizować spotkania integracyjne nie tylko dla członków naszego klubu, ale dla wszystkich przyjezdnych. W przyszłości chcemy również wybudować nowy hangar.

25 czerwca w Nakielnie odbędą się coroczne regaty AKŻ'90.

fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński

Posłuchaj

materiał Przemysława Grabińskiego