fot. UM w Mielnie
fot. UM w Mielnie
fot. UM w Mielnie
fot. UM w Mielnie
fot. UM w Mielnie
To już trzecia odsłona akcji społecznej, której inicjatorami są mieszkańcy oraz samorząd. W piątek mieleńską plażę oraz wydmy sprzątało prawie 300 dzieci z opiekunami. Przyłączyli się do nich również dorośli mieszkańcy.

Tegoroczna akcja sprzątania odbyła się w piątek. Jak tłumaczył jeden z jej pomysłodawców, lokalny przedsiębiorca Andrzej Żmuda Trzebiatowski ten dzień wybrano, by mogła w niej udział wziąć młodzież: - Kiedy organizowaliśmy spotkania w sobotę, przychodziło mało dzieci. Mam nadzieję, że poprzez tego typu akcje dzieci dowiedzą się, jak odpowiednio dbać o środowisko.

Inicjatywa mieszkańców została wsparta przez lokalny samorząd, który przekazał m.in. rękawiczki oraz worki na śmieci. Uczestnicy sprzątania w nagrodę za swoją pracę zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem.

Mirosława Diwyk-Koza, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Mielnie podkreśliła, że utrzymanie porządku na plażach jest dużym wyzwaniem, dlatego takie przedsięwzięcia są bardzo potrzebne: - Poprzez tego typu akcje uczymy, jak powinna wyglądać ochrona środowiska, szczególnie w gminie turystycznej.

Jakie śmieci zostały zebrane z plaży? - Znaleźliśmy styropian, piłki, szklane butelki, a nawet telewizory, czy garnki. Ludzie nie traktują poważnie przyrody - powiedział jeden z uczniów.

kc/rz

Posłuchaj

uczniowie Andrzej Żmuda Trzebiatowski, współorganizator akcji Mirosława Diwyk-Koza, rzecznik prasowa UM w Mielnie materiał Katarzyny Chybowskiej