„Ostatnie Tango z Herbertem” | Źródło: Adam Iwaszkiewicz
Polskie Radio Koszalin prezentuje spektakl pt. „Ostatnie Tango z Herbertem”. Został on zarejestrowany w studiu koncertowo-nagraniowym im. Czesława Niemena dzięki współpracy z Polskim Radiem Rzeszów.

Autorem monodramu opartego na poezji Zbigniewa Herberta jest Przemysław Tejkowski, reżyser i aktor, na co dzień prezes zaprzyjaźnionej rozgłośni.

- O Zbigniewie Herbercie mówi się książę, a ja powiem - bóg poezji. Zestawienie jego słów ułożonych w wiersze, jest niesamowite. Spektakl jest nośnikiem czegoś tak wielkiego duchowo i intelektualnie, że warto, za pośrednictwem środków masowego przekazu, to wydarzenie przeżyć - podkreślił Przemysław Tejkowski.

„Ostatnie Tango z Herbertem”, to drugie widowisko zarejestrowane w ostatnim czasie w koszalińskim studiu. Przy współpracy z Polskim Radiem Rzeszów nagraliśmy dwa spektakle. Zapraszamy również do obejrzenia pierwszego z nich - „A ponad ziemią z kulami latały brylanty”.

Rozgłośnie z Koszalina i z Rzeszowa współpracują ze sobą nie po raz pierwszy, a artystyczne efekty tej współpracy wpisują się w edukacyjną misję mediów publicznych.

Czytaj więcej

Posłuchaj

rozmowa Arkadiusza Wilmana z Przemysławem Tejkowskim