Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach w kurorcie.

Gościem „Studia Kołobrzeg” był wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk, z którym rozmawialiśmy o polityce promowej oraz sytuacji armatorów morskich jachtów wędkarskich.

rozmowa z Markiem Gróbarczykiem, wiceministrem infrastruktury

Ustawa o weryfikacji covidowej w zakładach pracy, dymisja ekspertów z Rady Medycznej oraz ruch antyszczepionkowców - to główne tematy rozmowy z wiceprzewodniczącym sejmowej komisji zdrowia z Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem.

rozmowa z Czesławem Hocem, kołobrzeskim posłem PiS-u

Trzebiatów bierze udział w plebiscycie „Świetlna Stolica Polski”. W pierwszym etapie okazał się... „świetlną stolicą” województwa zachodniopomorskiego. Miasto będzie reprezentować nasz region w ogólnopolskim finale i ma duże szanse zdobyć główne nagrody, których wartość to 40 tysięcy złotych. Będzie to sprzęt AGD z przeznaczeniem dla potrzebujących oraz instalacja fotowoltaiczna dla wybranej jednostki użyteczności publicznej.

Trzebiatów w plebiscycie „Świetlna Stolica Polski”

Kolejny raz werdyktem kapituły dziennikarskiej oraz decyzją prezydent Kołobrzegu przyznano„Koniki Kołobrzeskiego”. Już od 22 lat w ten sposób wyróżniane są osoby i instytucje działające na rzecz rozwoju miasta i dla dobra jego mieszkańców. W tym roku nagrodzono Kołobrzeski Klub Pioniera i Stowarzyszenie Gang Maluchów.

przyznano „Koniki Kołobrzeskie”

Prawie 3,3 miliona złotych wynosi dotacja miejska dla kołobrzeskich klubów i stowarzyszeń sportowych. Bezpośrednio po złożeniu podpisów pod umowami rozmawialiśmy z przedstawicielami klubów i prezydent Kołobrzegu Anną Mieczkowską.

przyznano dotację miejską klubom i stowarzyszeniom sportowym

W grudniu minionego roku w Robach koło Trzebiatowa wybuchł pożar, który strawił dorobek życia pani Anny i jej rodziny. Mieszkańcy nie byli ubezpieczeni. W pomoc przy budowie nowego domu zaangażowała się lokalna społeczność. Szacunkowy koszt budowy domu to około 300 tysięcy złotych. Pierwszym etapie przygotowań do budowy była rozbiórki pogorzeliska.

materiał Małgorzaty Abramowicz

W Kołobrzegu trwa dyskusja na temat kontrowersji w sprawie wniosku o uhonorowanie w mieście postaci płk. Ryszarda Kuklińskiego. Do „Studia Kołobrzeg” zaprosiliśmy działacza opozycji antykomunistycznej Sławoja Kiginę oraz badacza dziejów „Solidarności” Edwarda Stępnia. Rozmawialiśmy też o kołobrzeskich wątkach powstania grudniowego w 1970 roku.

rozmowa ze Sławojem Kiginą i Edwardem Stępniem

W panelu samorządowym rozmawialiśmy o inwestycjach miejskich - schronisku dla zwierząt, modernizacji ulicy Zdrojowej, remoncie mostu na Kanale Drzewnym i budowie parkingów. Naszymi gośćmi byli zastępca prezydenta miasta ds. gospodarczych Ewa Pełechata, wiceprzewodniczący rady miasta Dariusz Zawadzki oraz radny Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kalinowski.

panel samorządowy

„Słownik na fali” przygotowali Jarosław Banaś i językoznawca z UMK w Toruniu dr Sebastian Żurowski.

„Słownik na fali”

„Studio Kołobrzeg” przygotowali Mariusz Wolański i Małgorzata Abramowicz. Za opracowanie muzyczne odpowiadał Adrian Adamowicz.